VI Niedziela Wielkanocna – 14 maja 2023 r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o g. 11.30, siedemnaścioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przyjmie Komunię Świętą. Pragniemy otoczyć te dzieci naszą serdeczną modlitwą. W całym Białym Tygodniu, podczas Mszy św. o g. 17.00 będziemy je polecać Panu Bogu. Bardzo dziękujemy P.T. Rodzicom dzieci za przygotowanie świątyni i terenu wokół Domu Bożego do dzisiejszej uroczystości. Serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza. Dziękujemy także Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta za nowe ławki przed świątynią. 
 2. Nabożeństwa majowe w naszym kościele są celebrowana codziennie o g. 16.30, a na Wzgórzu Marii w niedzielę o g. 18.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 3. Dodatkowe nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w piątek do Miłosierdzia Bożego – g. 16.15. Nowennę środową odmawiamy w ramach nabożeństwa majowego.
 4. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiać ją będziemy w czasie nabożeństwa majowego.
 5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o g. 11.30 w naszej parafii odbędzie się uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej. Spowiedź święta dla dzieci i ich najbliższych w piątek o g. 16.00.
 6. Nasza parafia przygotowuje album z okazji setnej rocznicy powstania. Jeżeli ktoś posiada archiwalne zdjęcia z różnych uroczystości kościelnych, proszony jest o ich udostępnienie. Dostarczając podpisane zdjęcia do zakrystii lub kancelarii. Po zeskanowaniu zdjęcia zostaną zwrócone właścicielom. 
 7. Ikona Tronującej Matki Bożej i antepedium ołtarza Ukrzyżowania zostały przekazana do renowacji. 
 8. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę od g. 18.00 do g. 18.30 oraz w sobotę od g. 15.00 do g. 16.00.
 9. Zapraszamy do udziału w święceniach prezbiteratu w piątek 26.05.2023 w świdnickiej katedrze, zapisy w zakrystii. Msza św. prymicyjna będzie w niedzielę 28.05. o g. 11.30. 
 10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
 11. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask. 
 12. W ostatnim czasie Bóg odwołał do wieczności: Leokadię Kurowską, Iwonę Jordanow – Stamow i Józefa Nowaka. Wieczny odpoczynek…