Zmartwychwstanie Pańskie

  1. Obfitości Bożego Błogosławieństwa i Wielkanocnej radości życzę wszystkim naszym Parafianom Kuracjuszom i Gościom. Niech światło Zmartwychwstałego rozprasza strapienia i smutki, niech z serc płynie radosne Alleluja. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Wielkiego i Świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję za prace w naszej świątyni księdzu Mateuszowi, siostrze Reginie, Służbie Liturgicznej i Paniom dbającym o czystość naszego Domu Bożego. Bóg zapłać za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za ofiary na kwiaty. Serdeczne podziękowania składam chórowi pod kierownictwem Pani Magdy oraz Panom organistom. Dziękuję Wszystkim,  którzy wspierają  funkcjonowanie naszej  świątyni i parafii składanymi  ofiarami  w  różnorakiej  formie. W tym miejscu dziękuję Panu Burmistrzowi Mateuszowi Jellinowi i Radzie Miasta za prace kamieniarskie przy placyku przed kościołem. Szczególne podziękowania składam Rodzinie Kopeć: Państwu Dominice i Mariuszowi wraz z synami za ufundowanie renowacji naszej zabytkowej monstrancji. Ta renowacja wpisuje się w przedsięwzięcia upamiętniające stulecie parafii, które będziemy obchodzić w pierwszą niedzielę października bieżącego roku. 
  2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, taca z tego dnia jest przeznaczona na Seminarium Duchowne. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.
  3. Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego – g. 16.30.
  4. Zmiana tajemnic różańcowych w piątek o g. 16.15.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, którą będziemy celebrować w naszym kościele o g. 15.00.
  6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  7. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę od g. 18.00 do g. 18.30 oraz w sobotę od g .15.00 do g. 16.00.