Dzień Św. Józefa

Św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny i Opiekun Zbawiciela jest również Opiekunem Kościoła Świętego. W naszej parafii ten dzień był obchodzony uroczyście. Wieczornej Eucharystii przewodniczył Proboszcz Parafii ks. Wojciech Jarosław Dąbrowski. Oddawaliśmy wspólnie cześć Świętemu i modliliśmy się o Jego szczególną opiekę dla naszej wspólnoty parafialnej oraz dla całego Kościoła. We Mszy św. uczestniczyły Modlitewne Grupy św. Józefa oraz Siostry Józefitki z Polanicy – Zdroju. Po zakończonej Eucharystii nastąpiło poświęcenie figury św. Józefa, która została umieszczona na zewnątrz, na przeciw wejścia do zakrystii.

Boże, Ty powierzyłeś młodość naszego Zbawiciela wiernej straży św. Józefa, spraw za Jego wstawiennictwem, aby Twój Kościół nieustannie troszczył się o zbawienie. Amen.