W Papui Nowej Gwinei od 15 lat pracuje i posługuje Ojciec Damian Szumski ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.

Jest proboszczem parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Muli Kewabi w Diecezji Mendi na Południowym Pacyfiku w Południowych Górach w Papui Nowej Gwinei oraz kustoszem w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. 

Jest to parafia górska, położona na wysokości 2,000m n.p.m. Ma 14 stacji bocznych, do najdalszej Ojciec wędruje 6 godzin w jedną stronę. Parafia liczy około 4 tys. wiernych, jest bardzo żywa, bogata w liczne grupy duszpasterskie. 

W Papui-Nowej Gwinei posługuje 65 polskich misjonarzy (kapłanów diecezjalnych, zakonników, sióstr zakonnych i osób świeckich). Prowadzą nie tylko działalność misyjno-duszpasterską, ale również wszechstronną aktywność edukacyjno-wychowawczą.

Ojciec Damian jest zaprzyjaźniony z naszą parafią, odwiedził nas 1 października 2022 r. Głosił Boże Słowo i dał świadectwo swojej misyjnej posługi.

Ojciec regularnie dzieli się z nami zdjęciami i filmami z Papui Nowej Gwinei, które można zobaczyć poniżej. 

Ojciec i jego podopieczni są ogromnie wdzięczni za pamięć i za każdą pomoc i otaczają wszystkich naszych parafian swoją modlitwą. Pomóżmy Ojcu Damianowi w jego działaniach. Prosimy o wsparcie modlitewne dla Ojca Damiana oraz o pomoc materialną, bo bez tego nic nie można uczynić.

Konto: 49 1140 2004 0000 3102 7345 4654 (mbank)