Pielgrzymka parafialna

Pielgrzymka jest podróżą podjętą z pobudek religijnych do miejsc świętych. Grupa parafian z Polanicy – Zdroju od 27 do 29 lipca pielgrzymowała do takich miejsc w naszej Ojczyźnie. W pierwszym dniu pielgrzymi dotarli do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu Starym, gdzie w Bazylice uczestniczyli w Eucharystii, modlitwie różańcowej oraz apelu maryjnym. Istotnym punktem tego dnia było zwiedzanie Bazyliki, kościoła św. Doroty i Lasu Grąblińskiego. W kolejnym dniu pielgrzymi udali się do Gniezna – pierwszej stolicy Polski. W najstarszej polskiej katedrze uczestniczyli w Eucharystii ku czci św. Wojciecha, którego relikwie znajdują się w tym miejscu. Następnie pątnicy zwiedzali Drzwi Gnieźnieńskie, wnętrze i podziemia katedry, taras widokowy oraz Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, aby po południu udać się do Rokitna, miejscowości nieopodal Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Kustosz Sanktuarium przybliżył pielgrzymom historię Cudownego Wizerunku Matki Bożej oraz Bazyliki Rokitniańskiej. Wieczór był wypełniony modlitwą, gdzie w czasie różańca i apelu maryjnego, Matce Bożej pielgrzymi zawierzali swoje potrzeby. W ostatnim dniu była sprawowana Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Po niej pielgrzymi udali się w drogę powrotną do Polanicy – Zdroju, aby po drodze zatrzymać się w Legnicy w Sanktuarium św. Jacka, czyli w miejscu, gdzie miało miejsce wydarzenie eucharystyczne.