13 sierpnia 2023 r.

  1. Dzisiaj trzynasty dzień miesiąca sierpnia, po wieczornej Eucharystii zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. Bóg zapłać za złożoną ofiarę na kwiaty dla MB Fatimskiej.
  2. Nabożeństwa w tym tygodniu: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego – g. 16.30
  3. W poniedziałek, w wigilię odpustu parafialnego, zapraszamy o godz. 18.15 na cmentarz, aby modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego: za zmarłych proboszczów, kapłanów posługujących w naszej parafii i wszystkich zmarłych parafian. Modlitwę rozpoczniemy przy kwaterze zmarłych proboszczów na cmentarzu komunalnym.
  4. We wtorek 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej parafii jest to dzień Odpustu. Msze św. będą sprawowane według niedzielnego porządku, podczas których odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo ziół i kwiatów. Sumie odpustowej o godz. 11.30 będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Grzegorz Kamiński, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Pokoju na Szczytniku. Przypominamy, że z racji naszej Uroczystości można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Oprawę muzyczną Sumie odpustowej w tym roku zapewni Zespół „Przełomiacy” z Barda, który po procesji da mały recital. 
  5. Ojcowie Sercanie zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy – Zdroju na piknik rodzinny „Darz Bór”, który rozpocznie się Msza św. 19 sierpnia o g. 13.00 pod przewodnictwem bpa Marka Mendyka. Pozostałe szczegóły są na wywieszonym plakacie. 
  6. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy.
  7. Parafianom, solenizantom, jubilatom i wszystkim wypoczywającym w Polanicy – Zdroju życzymy opieki Wniebowziętej Pani.